test

Info

Bridgestone

Online

Ponad 30 tysięcy opon produkowanych każdego dnia. Niemal dwa tysiące pracowników. Ponad 20 lat działalności. To w dużym skrócie fabryka Bridgestone Poznań – jeden z najważniejszych dla tego japońskiego koncernu zakładów produkcyjnych.

Już od ponad dwóch lat poprzez działania, w których PR przenika się z marketingiem, dbamy o to, by skutecznie nagłaśniać różne aspekty związane z działalnością tej firmy i wzmacniać jej wizerunek solidnego pracodawcy. W ramach współpracy z Bridgestone Poznań należąca do naszej Grupy agencja public relations Wizerunkowo.com odpowiada m.in. za działania media relations. Dzięki naszym kontaktom z dziennikarzami o poznańskiej fabryce, jej inicjatywach, przedsięwzięciach CSR i wydarzeniach z nią związanych informują najbardziej wpływowe media ogólnopolskie i lokalne. Dbamy też o generowanie pretekstów do komunikacji z mediami, np. poprzez organizację akcji specjalnych w przestrzeni miejskiej.

W ramach współpracy z Bridgestone odpowiadaliśmy m.in. za komunikację z mediami związaną z nową inwestycją tego koncernu – firma przeznaczy 266 mln euro na rozwój swoich trzech kluczowych fabryk w Europie, w tym tej w Poznaniu. W efekcie naszych działań media relations o tym przedsięwzięciu poprzez organiczne publikacje poinformowały m.in. Wiadomości TVP, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Parkiet, Tvn24bis.pl, Bankier.pl, Onet.pl, Interia.pl, Głos Wielkopolski czy Epoznan.pl.

36 publikacji organicznych w mediach  
AVE publikacji: 235 585 zł

Komunikacja na zewnątrz i wewnątrz

Odpowiadamy również za szeroko zakrojone działania z zakresu komunikacji wewnętrznej. Organizujemy też bądź wspieramy Klienta w koordynacji akcji specjalnych na rzecz pracowników.

Nasze studio graficzne zapewnia

Bridgestone Poznań kompleksowe

wsparcie przy wielu różnorodnych

projektach

Dla Bridgestone Poznań tworzymy

wewnętrzny miesięcznik

– magazyn Nasze Sprawy.

W celu uatrakcyjnienia komunikacji wewnętrznej, nasze studio graficzne zapewnia Bridgestone Poznań kompleksowe wsparcie przy wielu różnorodnych projektach – od key visuali akcji wewnętrznych, przez ulotki, plakaty, grafiki do kampanii digitalowych, po elementy brandingowe wykorzystywane na terenie hal produkcyjnych. Od samego początku współpracy wypracowujemy materiały, które są spójne zarówno ze sobą, jak i z komunikacją wizualną w ramach całej globalnej korporacji Bridgestone.

Dla Bridgestone Poznań wykonaliśmy także stronę internetową, dla której obecnie prowadzimy działania pozycjonerskie.

We współpracy z Bridgestone Poznań realizujemy również wielokanałowe kampanie employer brandingowe, a także działania wspierające prowadzone przez Klienta procesy rekrutacyjne, w ramach których łączymy narzędzia online i offline. Dobieramy je i targetujemy aktywności w taki sposób, by docierać do cennych dla Klienta kandydatów – zarówno tych aktywnie poszukujących pracy, jak i pasywnych.

Po zaledwie sześciu miesiącach prowadzonych przez nas działań wspierających rekrutację do Bridgestone Poznań liczba otrzymanych przez Klienta CV wzrosła o 351%.