Public Relations

Dla nas PR nie kończy się tylko na współpracy z mediami

Częścią naszej Grupy jest agencja public relations Wizerunkowo.com, w której realizujemy różnorodne działania PR, dbając o relacje z szeroko pojętym otoczeniem firm naszych Klientów – dziennikarzami, pracownikami (aktualnymi, ale też potencjalnymi i byłymi), społecznościami lokalnymi, influencerami czy konsumentami. Nieustannie szukamy nowych i efektywnych dróg oraz sposobów dotarcia do odbiorców, na których nam zależy. Dążymy do tego, by opracowywane i wdrażane przez nas bądź realizowane przez naszych Klientów aktywności były pozytywnie zapamiętywane i wyróżniały ich wśród innych marek.

Mamy dostęp do know-how grupy profesjonalistów z różnych dziedzin

Dzięki zintegrowanemu charakterowi naszej Grupy Klienci mogą korzystać na co dzień nie tylko z naszych kompetencji PR-owych, ale też z umiejętności i doświadczenia specjalistów z zakresu szeroko pojętego marketingu. W naszych strukturach funkcjonuje m.in. studio graficzne, a do tego członkami zespołu są profesjonaliści zajmujący się na co dzień takimi dziedzinami jak pozycjonowanie, social media czy kampanie Google Ads. Pracują u nas również specjaliści, którzy zajmowali się dziennikarstwem czy blogowaniem. Dzięki tego rodzaju doświadczeniom zawodowym potrafimy wczuć się w rolę tzw. drugiej strony, czyli odbiorcy, a nasze komunikaty nigdy nie są jednostronne. Jesteśmy w stanie jeszcze lepiej zrozumieć punkt widzenia grup docelowych naszych Klientów i dostosować całość działań do ich potrzeb i oczekiwań.

Prowadzone przez nas działania PR pozwalają Klientom na:

Kluczowe jest dla nas poznanie Klienta

Chcemy wiedzieć jak najwięcej o prowadzonych przez Klienta działaniach, jego marce, produktach bądź usługach, ich cechach, wyróżnikach, a także potrzebach komunikacyjnych, grupach docelowych i otoczeniu. Na podstawie tych zebranych na początku współpracy informacji oraz własnego researchu i analiz wypracowujemy plan działań, dobieramy kanały i narzędzia PR-owe oraz generujemy pomysły na konkretne aktywności. Rekomendowane przez nas rozwiązania dopasowujemy zawsze indywidualnie do firmy, zagadnienia czy problemu – dbamy o to, by były one skorelowane z potrzebami i celami.

W ramach współpracy z interaktywnym centrum odkrywania historii Polski i Polaków – HistoryLand – odpowiadaliśmy m.in. za obsługę medialną otwarcia tego wyjątkowego miejsca na mapie Krakowa.

Wypracowaliśmy ponad 200 organicznych publikacji nt. HistoryLandu w mediach lokalnych i ogólnopolskich o łącznym ekwiwalencie reklamowym (AVE) ok. 1,3 mln zł.

Oferujemy kompleksową obsługę public relations bądź wsparcie Klienta w wybranych obszarach

W zależności od potrzeb marek zajmujemy się:

wypracowanie strategii
komunikacji,

media relations,

prowadzeniem
biura prasowego,

planowaniem i zakupem mediów
oraz realizacją publikacji sponsorowanych,

komunikacją wewnętrzną,

komunikację kryzysową i antykryzysową,

akcjami i doradztwem
z zakresu CSR,

organizacją eventów,

akcjami specjalnymi
i niestandardowymi,

monitoringiem mediów,

analizą działań
konkurencji,

szkoleniami medialnymi i warsztatami
(także z udziałem profesjonalnych dziennikarzy),

copywritingiem i content
marketingiem
,

opracowaniem w naszym studiu graficznym różnego rodzaju
materiałów graficznych, tworzonych na potrzeby prowadzonych działań PR.

Zawsze stawiamy sobie konkretne cele

Pracując nad aktywnościami dla Klientów, nie boimy się stawiać sobie ambitnych celów – wiemy, że efekty prowadzonych przez nas działań z zakresu public relations można zmierzyć i ocenić ich wyniki. Stale dbamy też o optymalizację prowadzonych aktywności, by jeszcze lepiej dostosowywać je do potrzeb marki i jej odbiorców.

Podczas trwającej współpracy z Bridgestone Poznań odpowiadaliśmy m.in. za komunikację z mediami związaną z nową inwestycją tego koncernu, w ramach której firma przeznaczy 266 mln euro na zwiększenie wydajności swoich trzech kluczowych fabryk w Europie, w tym tej w Poznaniu.

W efekcie naszych działań media relations o planach japońskiego koncernu poinformowały poprzez organiczne publikacje m.in. Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Parkiet, Tvn24bis.pl, Bankier.pl, Onet.pl, Interia.pl, Głos Wielkopolski czy Epoznan.pl. Łączny ekwiwalent reklamowy (AVE) publikacji wyniósł 235 585 zł.

Współpracujemy też z influencerami

 O naszych działaniach w ramach influencer marketingu więcej dowiesz się tutaj

Więcej informacji na temat oferty oraz prowadzonych przez nas aktywności z zakresu PR można znaleźć na stronie należącej do naszej Grupy Agencji Public Relations Wizerunkowo.com.

Zadzwoń, napisz maila, spotkaj się z nami.
Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowę.