Social Media

Ponad 23 mln Polaków ma konta na Facebooku i Instagramie*

Oznacza to, że z tych serwisów korzysta już ponad 60% mieszkańców naszego kraju, a to przecież nie jedyne dostępne kanały social media.* Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak potężnym narzędziem promocyjnym są portale społecznościowe i potrafimy w pełni wykorzystać potencjał wszystkich pasujących do marki i jej strategii kanałów social media m.in. do zwiększania rozpoznawalności produktów i usług czy docierania do nowych odbiorców. Jako doświadczeni specjaliści zajmujący się marketingiem internetowym wiemy, jak wypracować koncepcję obecności firmy w mediach społecznościowych i jak ją realizować, by osiągnąć zamierzone efekty.

*Dane z Napoleon Cat z II połowy 2018 roku oraz na podstawie informacji z Napoleon Cat vs liczba mieszkańców Polski (wg GUS 38386 tys. na czerwiec 2019).

Działania firmy w mediach społecznościowych mają ogromny potencjał wizerunkowy i sprzedażowy

To świetny sposób na precyzyjne dotarcie do odbiorców. Nasze aktywności w social media kierujemy zarówno do użytkowników nieznających oferowanych przez Klienta produktów lub usług, jak i do osób korzystających z nich na co dzień, by utwierdzić je w przekonaniu, że dokonały właściwego wyboru.

Nasze działania w mediach społecznościowych największego polskiego producenta odzieży LPP zostały zauważone przez portal LinkedIn, który wyróżnił Klienta i nasz zespół nagrodą LinkedIn Talent Awards 2019 w kategorii Rising Stars. W ten sposób doceniono efektywność rekrutacji prowadzonych za pośrednictwem tego serwisu społecznościowego, wzrost liczby followersów oraz średniej liczby odsłon life page’y.

Oferowane przez nas działania z zakresu marketingu
w social media zapewniają:

Bezpośredni kontakt z odbiorcą

Prowadzone przez nas profile firmowe ułatwiają markom komunikację z internautami. Dzięki social media nasze komunikaty szybko docierają do odbiorców (także tych nowych) oraz umożliwiają naszym Klientom poznanie oczekiwań i potrzeb konsumentów.

Budowę społeczności

Dzięki specyfice kanałów społecznościowych oraz prawidłowo dobranym przez nas narzędziom nie tylko przekazujemy odbiorcom komunikaty Klienta, ale także wchodzimy z nimi w dialog, budując długotrwałe relacje i pozytywny sentyment względem marki.

Zwiększenie świadomości
marki

Poprzez działania na profilach firmowych prezentujemy produkty i usługi naszych Klientów, a tym samym budujemy rozpoznawalność marki i jej określony wizerunek wśród użytkowników social media.

Informacje o ofercie
od użytkowników

Poprzez odpowiednią komunikację z użytkownikami analizujemy potrzeby i nastroje grup, do których kierowany jest produkt lub usługa Klienta. Dzięki temu uzyskujemy dla marek cenne informacje na temat ich ofert czy aktywności.

Zmniejszenie dystansu
między marką a odbiorcą

Stały kontakt z użytkownikami poprzez social media, w których informujemy, angażujemy, edukujemy lub stawiamy na rozrywkę, pozwala nam zmniejszać dystans między konsumentem a marką.

Stymulację sprzedaży
usług lub produktów

Obecność w social media to dla naszych Klientów także szansa na pobudzanie sprzedaży produktów lub usług. Nasze działania m.in. zwiększają ruch na ich stronach, a także ułatwiają dotarcie do odbiorców z komunikatami sprzedażowymi czy bezpośredni kontakt z konsumentami.

Rozpoczynając współpracę z Klientami zawsze najpierw, ustalamy cele, poznajemy ich markę oraz oferowane usługi lub produkty. Dzięki temu zdobywamy informacje pozwalające nam na opracowanie indywidualnej koncepcji obecności danej firmy czy produktu w social media, a następnie prowadzenie skutecznej komunikacji.

Według raportu Sotrender Facebook Trends w marcu 2020 roku prowadzony przez nas fanpage galerii Posnania dzięki pracy naszego zespołu uplasował się na 1. miejscu w kraju w kategorii „Aktywni użytkownicy” i na 5. miejscu pod względem liczby fanów w Polsce w kategorii „Centra handlowe”.

Nasze aktywności w social media obejmują takie platformy jak:

Facebook

Instagram

LinkedIn

Youtube

Snapchat

Pinterest

TikTok

Yammer

Browar Namysłów – najszybciej rosnący fanpage wg Sotrendera

Prowadzony przez nas fanpage Browaru Namysłów w Raporcie Sotrender Facebook Trends za styczeń 2020 roku był jednym z najszybciej rosnących profili pod względem liczby fanów w sekcji „Piwa i cydry”. Zajął też 3. miejsce w kategorii „Aktywnych użytkowników

Braniewo – profil mocno interaktywny

Według raportu Sotrender Facebook Trends prowadzony przez nas fanpage Piwa Braniewo zanotował w styczniu 2020 roku Interactivity Index na poziomie ponad 14 tys., podczas gdy w przypadku bezpośredniej konkurencji wskaźnik ten wynosi kilka tys.

W ramach obsługi social media naszym Klientom
proponujemy:

analizę dotychczasowych działań i obecności marki w social media,

wypracowanie koncepcji obecności firmy w mediach społecznościowych i strategii komunikacji,

dobór najlepiej dostosowanych do potrzeb marki platform social media,

tworzenie i regularną publikację angażującego, nieszablonowego contentu, w tym:

  • opracowywanie koncepcji postów,
  • copywriting,
  • wypracowanie spójnej identyfikacji wizualnej (key visualu) profilu w social media oraz przygotowywanie w naszym studiu graficznym grafik, animacji, cinemagraphów itp.,
  • realizację dedykowanych sesji zdjęciowych i materiałów video na potrzeby portali społecznościowych,

działania real time marketingowe,

moderację, w ramach której nasi odpowiednio wyszkoleni pracownicy reagują na komentarze fanów, odpowiadają na ich pytania, zachęcają do dyskusji i stymulują zaangażowanie,

komunikację kryzysową i doradztwo strategiczne,

działania employer brandingowe w social media,

działania reklamowe i kampanie płatne w social media – od ich planowania, przez realizację i bieżącą optymalizację, po analitykę aktywności i raportowanie,

organizację konkursów w social media,

monitoring i analizę działań konkurencji,

szkolenia z zakresu social media.

Nasz zespół tworzą specjaliści z różnych obszarów marketingu i PR

Dzięki temu nie tylko zapewniamy obecność marek Klientów w social mediach, ale również stawiamy na efektywność działań, za które odpowiadają najlepsi specjaliści. Nad projektami pracują u nas zespoły składające się z ekspertów o różnych kompetencjach i umiejętnościach. W zależności od zakresu realizowanych aktywności w ich skład wchodzą m.in. specjaliści ds. social media, graficy, analitycy, specjaliści ds. działań płatnych w social media, specjaliści ds. influencer marketingu czy PR-owcy. Nad całością oraz nad sprawnym przepływem informacji pomiędzy Klientem a zespołem czuwają account managerowie, którzy są z nim w stałym kontakcie i kompleksowo zarządzają projektami.

Więcej informacji na temat oferty oraz prowadzonych przez nas aktywności z zakresu PR można znaleźć na stronie należącej do naszej Grupy agencji public relations Wizerunkowo.com.

Zadzwoń, napisz maila, spotkaj się z nami.
Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowę.