Influencer marketing

Kampanie z udziałem influencerów to dla marki szansa na wypromowanie produktu oraz pogłębienie relacji z konsumentami

Gdy popularna blogerka modowa poleciła swoim followersom perfumy, te w ekspresowym tempie zniknęły ze sklepowych półek. Z kolei dzięki zaangażowaniu pewnej instagrammerki udało się zachęcić tysiące internautów do udziału w zbiórce odzieży. Te i wiele innych przykładów pokazują, jak duża i realna jest siła oddziaływania osobowości internetowych. My potrafimy ją wykorzystać do tego, by przyczyniła się do realizacji celów biznesowych i wizerunkowych naszych Klientów. Prowadzone przez nas kampanie z udziałem influencerów pomagają firmom w dotarciu do nowych grup odbiorców, zwiększeniu rozpoznawalności i skróceniu dystansu między marką a konsumentami.

Wartościowy i wpływowy influencer charakteryzuje
się wiarygodnością i zaangażowaną społecznością

Twórca internetowy ma wpływ na opinie internautów, a często także ich decyzje zakupowe. Jako doświadczeni w prowadzeniu wielokanałowych kampanii marketingowych i PR-owych specjaliści potrafimy rozpoznać wartościowych influencerów i wykorzystać ich potencjał do skutecznego wypromowania oferowanych przez naszych Klientów produktów, usług czy akcji.

Od lat współpracujemy z blogerami, youtuberami oraz instagrammerami i świetnie orientujemy się w ich świecie. Wiedza i umiejętności zdobyte przy działaniach dla firm z różnych branż pozwalają nam skutecznie dobierać twórców internetowych do specyfiki marki naszego Klienta – jej wartości czy charakterystyki odbiorców – oraz weryfikować zaangażowanie ich społeczności.

Poprzez starannie zaplanowane przez nas i dostosowane do indywidualnych potrzeb aktywności z zakresu influencer marketingu nasi Klienci mogą:

Dotrzeć do konkretnych
grup odbiorców

Współpraca z odpowiednio dobranym blogerem czy instagrammerem pozwala marce przedstawić swoje usługi lub produkty osobom, które ze względu na tematykę poruszaną przez danego twórcę mogą być nimi szczególnie zainteresowane.

Zwiększyć swoją rozpoznawalność

Aż 69% polskich internautów przyznaje, że czyta blogi*. Influencer marketing to więc świetny sposób na to, by zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców blogów czy kanałów social ofertę firmy, a tym samym zwiększyć popularność brandu.

Budować swój wizerunek

Sukces firmy zależy w dużej mierze od tego, jak postrzegają ją konsumenci. Współpraca z influencerami to także szansa na zwrócenie uwagi na wartości istotne dla marki i sposób na budowanie jej określonego wizerunku wśród odbiorców twórcy internetowego.

Stymulować sprzedaż produktów i usług

Pojawienie się marki na blogu, we vlogu czy poście w social media influencera umożliwia zwrócenie na nią i jej ofertę uwagi. Na tym jednak nie koniec – 54% internautek przyznało, że to właśnie rekomendacje twórców internetowych zachęciły je do zakupu polecanych produktów czy usług!**

*Raport B(v)log Power, PSBV

** Raport The Global Power of Influencers

W ramach prowadzonych przez nas kampanii z zakresu

influencer marketing naszym Klientom zapewniamy:

wypracowanie koncepcji działań,

dobór rodzaju aktywności
oraz kanałów komunikacji,

rekomendację influencerów,
a także pośredniczenie
w bieżącym kontakcie
z nimi i ustalenie warunków współpracy,

przygotowanie harmonogramu
akcji z influencerami oraz bieżącą
koordynację jej przebiegu.

dbanie o jakość
przygotowywanych
i publikowanych
w ramach działań materiałów,

analizę wyników prowadzonych akcji,
raportowanie i przygotowywanie
dalszych rekomendacji,

monitorowanie działań
konkurentów naszych
Klientów w blogosferze,

obsługę prawną współprac
z influencerami.

Jesteśmy otwarci na różne pomysły i formuły współpracy, dlatego dla naszych Klientów realizujemy nie tylko całe kampanie z twórcami internetowymi, ale również zapewniamy pomoc na ich wybranych etapach.

Każdą koncepcję współpracy z influencerami

wypracowujemy indywidualnie

Nie korzystamy z zamkniętej bazy blogerów, instagrammerów czy youtuberów. Do działań z influencerami podchodzimy w sposób analityczny, dlatego każda nasza rekomendacja jakiejkolwiek aktywności w tym zakresie poprzedzona jest dokładnym researchem. Wszystko po to, by wybrani twórcy nie tylko mieli skupioną wokół swoich kanałów wiarygodną i zaangażowaną społeczność, ale jednocześnie pasowali do wartości naszych Klientów oraz specyfiki ich produktów czy usług, a także wyznaczonych celów.

Organizując otwarcie HistoryLandu, czyli interaktywnego centrum odkrywania historii Polski i Polaków w Krakowie, zaprosiliśmy do współpracy kilkunastu wpływowych influencerów parentingowych, którzy uczestniczyli w wydarzeniu wraz ze swoimi rodzinami.

Ich relacje z eventu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i pomogły w promowaniu tego miejsca oraz oferowanych atrakcji.

Wychodzimy z założenia, że partnerska współpraca z influencerami umożliwia opracowanie i przeprowadzenie kampanii przynoszących korzyści każdej ze stron – naszym Klientom, blogerom oraz odbiorcom, z myślą o których powstają autorskie i angażujące treści. Od zawsze dbamy więc o dobre relacje z twórcami.

Od 6 lat współpracujemy z FFiL Śnieżka, w której portfolio są m.in. farby takich marek jak Śnieżka i MAGNAT. Nasza kooperacja zaczęła się od jednej akcji, którą przeprowadziliśmy w 2014 roku z udziałem 6 blogerów. Dziś jej zakres jest znacznie szerszy.

Tylko w 2018 roku zrealizowaliśmy dla tego Klienta współprace z kilkudziesięcioma twórcami, których efektem było aż 240 publikacji na blogach, w serwisie YouTube i w kanałach social media. Wygenerowały one 89 tys. interakcji, ale co najważniejsze – pomogły w promowaniu produktów Klienta oraz zwróceniu uwagi na ich wyróżniki.

Wiemy, że docieranie do odbiorców i zwiększanie rozpoznawalności marki Klienta wymagają kreatywności. Planując aktywności z zakresu influencer marketingu, stawiamy więc na różne formy działania, m.in. na:

wysyłki kreatywne,

product placement,

współprace długofalowe i programy ambasadorskie

projekty partnerskie,

udziały w eventach,

wyjazdy i wizyty studyjne,

konkursy,

akcje specjalne i niestandardowe,

kampanie edukacyjne i CSR-owe,

sponsoring projektów.

Prowadzone przez nas działania we współpracy z influencerami mogą być rdzeniem tworzonych dla marki aktywności promocyjnych bądź stanowić uzupełnienie opracowanych dla Klienta innych akcji marketingowych czy PR-owych.

Zadzwoń, napisz maila, spotkaj się z nami.
Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowę.