Content marketing

Przyciągnij(my) uwagę

Co zrobić, by zainteresować konsumentów nową linią produktów i jednocześnie wyróżnić się na tle konkurencji? Kiedy takie zadanie postawił przed nami jeden z Klientów, postanowiliśmy zaprezentować je, „ubierając” tę ofertę w przydatną dla użytkownika, ciekawą i nietuzinkową formę. Stworzyliśmy we współpracy z fit influencerką miniksiążkę kulinarną, w które znalazły się nie tylko informacje o nowych produktach, ale przede wszystkim inspirujące, autorskie przepisy z ich wykorzystaniem oraz dietetyczne porady. W ten sposób wzbudziliśmy zainteresowanie odbiorców i sprawiliśmy, że zapamiętali nasz przekaz, a my wraz z Klientem osiągnęliśmy zamierzony cel. Właśnie na tym mechanizmie bazuje content marketing (tzw. marketing treści). Prowadząc w Agencji Płodni.com dla naszych Klientów tego rodzaju działania, w naturalny sposób wpływamy na zwiększenie świadomość na temat produktów i usług wśród konsumentów, co może przełożyć się na ich decyzje zakupowe.

Niech zadziała reguła wzajemności

Zdajemy sobie sprawę z tego, że tematyka treści content marketingowych i osadzenie w nich marki oraz jej oferty musi bez stricte reklamowego przekazu zachęcać do skorzystania z usługi lub zakupu produktu. Tylko w takim przypadku zadziała reguła wzajemności – my dostarczamy odbiorcom wartościowe treści, z kolei oni w zamian wykazują swoistą wdzięczność względem marki, która przekłada się na pozytywny sentyment względem brandu i zaangażowanie. Tym samym prowadzone przez nas działania content marketingowe są olbrzymią wartością dodaną dla firm, bo pomagają im w realizacji celów edukacyjnych, employer brandingowych i wizerunkowych, a także sprzedażowych.

Stworzone przez nas materiały

content marketingowe

umożliwiają markom:

Słowem i obrazem

Dzięki temu, że mamy w zespole copywriterów i PR-owców, ale też specjalistów ds. social media, grafików, nie tylko piszemy wartościowe teksty (do czego często sprowadzany jest content marketing). Możemy także przedstawiać je w atrakcyjnej, kreatywnej, a nierzadko niekonwencjonalnej formie. W ten sposób pobudzamy wyobraźnię odbiorców i jeszcze skuteczniej na nich oddziałujemy.

Materiały drukowane

magazyny, poradniki, albumy, informatory, katalogi

Digital

działania w social media, magazyny internetowe, blogi,

artykuły sponsorowane, e-booku, infografiki, video, podcasty,

playlisty, opisy produktów, kategorii, treści wspierające link building.

Pamiętajmy o potencjale Google

Wiemy też, że docierać do grupy docelowej naszych Klientów z wykorzystaniem content marketingu możemy przez wyszukiwarkę Google. Nasi specjaliści ds. pozycjonowania i SEO potrafią skutecznie wykorzystać materiały contentowe do tego, by strony internetowe marek, z którymi współpracujemy, pojawiały się wysoko w wynikach wyszukiwania, dbając o jakość treści oraz nasycenie ich odpowiednimi słowami kluczowymi.

Podchodzimy analitycznie do planowania działań

– również tych content marketingowych

Doskonale wiemy, że aby opracowywane treści przynosiły spodziewane efekty, muszą być odpowiednio zaplanowane i dystrybuowane. Dlatego Klientom, którzy korzystają z naszych usług z zakresu content marketingu, proponujemy współpracę opartą na kilku elementach i etapach:

1. Poznanie marki / firmy


Analizujemy sytuację wyjściową – badamy cele marki / firmy, jej wyróżniki, grupy docelowe i ofertę. Do tego sprawdzamy, jakie działania komunikacyjne były dotychczas prowadzone i jak wyglądała ich efektywność.

2. Rekomendacja działań


Na podstawie wykonanej analizy wskazujemy działania, które najlepiej odpowiadają potrzebom Klienta i jego konsumentów oraz wpisują się w strategię i wyznaczone cele.

3. Realizacja zaprojektowanej aktywności


Odpowiadamy za kompleksowe prowadzenie działań – od idei, przez stworzenie harmonogramu pracy, po produkcję materiałów i analizę efektów. Dbamy o regularność naszych aktywności – to szczególnie istotne z punktu widzenia budowania wokół marki społeczności, którą stale angażujemy, dostarczając jej wartościowych i interesujących treści. Opracowujemy również jednorazowe czy ograniczone czasowo projekty wspierające Klienta (np. foldery czy serie artykułów sponsorowanych).

Zadzwoń, napisz maila, spotkaj się z nami.
Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowę.