test

Info

LPP Logistics x Płodni

KEY VISUAL | GRAPHIC DESIGN

Identyfikacja wizualna dla nowej marki

WYZWANIE

Stworzyć identyfikacją wizualną, która przetrwa próbę czasu i będzie łatwa do dostosowania w przyszłości do nowych usług – to wyzwanie, które postawił przed nami lider branży fashion, Grupa LPP. Firma powołała do życia nową spółkę, LPP Logistics, która obecnie obsługuje globalne procesy logistyczne dla Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

Istotne było to, by identyfikacja wizualna oddawała ambicje LPP względem nowej spółki – LPP Logistics miało stać się uznanym i nowoczesnym operatorem na światową skalę, słynącym z innowacyjności procesów logistycznych.

DZIAŁANIA

Zdecydowaliśmy, że najlepiej odpowiemy na te cele w jeden sposób: będąc odważnymi. Kluczowe było odejście od utartych schematów i skojarzeń z logistyką na rzecz powiewu świeżości i nowej jakości, śmiałe podejście do kolorów, a także mocne nawiązanie do technologii i nowoczesności. Ważne było również to, by poprzez nowo powstałą identyfikację wizualną wyraźnie zaznaczyć, że LPP Logistics działa w innym obszarze niż Grupa LPP i należące do niej marki odzieżowe.

Pracę kreatywną rozpoczęliśmy od czystej karty. Elementy graficzne wykreowaliśmy przy użyciu dwóch metod: metrycznej, za pomocą której stworzyliśmy znak z budową sygnetu i klarownym skalowaniem, a także korekcji optycznej, dzięki której nadaliśmy wybranym krojom pisma jeszcze większej czytelności. Opracowana przez nas gama barw – granat i karmazyn – podkreślała ekspercki wizerunek organizacji biznesowej.

SCOPE

KEY VISUAL | GRAPHIC DESIGN

ELEMENTY IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ

EFEKT