test

Info

Sinsay x Płodni – 2022

Kampania

Kampania Ty mówisz praca? My mówimy: Sinsay!

WYZWANIE

Ambitne plany rozwoju to coś, co lubimy! A przed takim właśnie stanął niedawno Sinsay, najmłodsza marka w portfolio LPP. Firma zdecydowała, że w 2022 r. podwoi dotychczasową liczbę sklepów. Ponad połowa z nich miała zostać otwarta w miejscowościach poniżej 50 000 mieszkańców. Aby było to możliwe, potrzebowali dużej liczby nowych pracowników. I tutaj w tej historii pojawiamy się my!

Naszym zadaniem było zbudować wizerunek marki Sinsay jako pracodawcy, wesprzeć ją w zrekrutowaniu ponad 1200 osób do sieci sprzedaży (retail), a także zachęcić potencjalnych zainteresowanych do aplikowania do centrali (pracownicy biurowi i kreatywni).

IDEA

„Ty mówisz: praca? My mówimy: Sinsay!” – to parasolowa idea naszej kampanii. Do udziału w niej zaprosiliśmy tych, którzy już to powiedzieli. Kogo mamy na myśli? #SinsayPeople, czyli pracowników salonów i centrali marki. Zrobiliśmy to, bo doskonale wiemy, że nikt nie opowie o pracy w Sinsay z taką pasją i zaangażowaniem, jak właśnie oni! A tym samym – nikt tak skutecznie nie zachęci do wysyłania CV.

DZIAŁANIA

Zaczęliśmy od badań i przeprowadziliśmy dogłębny research, aby wypracować strategię komunikacji employer brandingowej dla Sinsay.

Następnie stworzyliśmy i uruchomiliśmy zakładkę Kariera na stronie marki. Stanowiła ona źródło wiedzy o aktualnych ogłoszeniach, a także pozwalała poznać lepiej Sinsay jako pracodawcę. Ruch generowaliśmy z wielu różnych źródeł, m.in. poprzez kampanie Google Ads, działania SEO, a także social media.

Osią komunikacji w mediach społeczniościowych był content wideo. Stworzyliśmy dla niego koncepcję kreatywną, a także nadzorowaliśmy jego produkcję i postprodukcję. Spoty opowiadały autentyczne historie karier #SinsayPeople i na ich przykładach pokazywały, jak dynamiczne i rozwojowe jest to miejsce pracy.

SCOPE

STRATEGIA | IDEA | KEY VISUAL | SOCIAL MEDIA | GRAPHIC DESIN | PRODUKCJA WIDEO | EMPLOYER BRANDING | PERFORMANCE | SEO | GOOGLE ADS | OOH | WEBDESIGN

PŁODY STATE OF MIND

Dynamiczna ekspansja Sinsay w mniejszych miejscowościach wymagała szybkich reakcji po naszej stronie! Na bieżąco optymalizowaliśmy treści oraz ich geotargetowanie, aby precyzyjnie i skutecznie dotrzeć tam, gdzie zapotrzebowanie na nowych pracowników dla marki było największe.

WYNIKI

67 000

kandydatów w retailu w rok

1200 pracowników pozyskanych w rok

KPI spełniony

31 800 (318% założonego celu!)

średnia miesięczna liczba nowych unikalnych użytkowników zakładki kariera Sinsay

o 50% więcej wyszukań

fraz „praca/kariera Sinsay” w Google

Źródła: dane Google Analytics dla strony kariera.sinsay.com, styczeń-grudzień 2022, comiesięczne raporty Sotrender Facebook Trends, styczeń-grudzień
2022, liczba wyszukiwań “praca Sinsay”, “kariera sinsay” w Google w okresie styczeń-grudzień 2021, dane z Google Keyword Planner.